FAQ
Často kladené otázky

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky.
A pokud ne, tak nám neváhejte napsat na info@affiliatesit.cz ;-)

POJMY A ZÁKLADNÍ OTÁZKY

1. Co je to affiliate marketing a jak funguje?

Affiliate marketing je forma výkonnostního/provizního marketingu. Na jedné straně je inzerent, který chce zvýšit svůj obrat a na druhé straně jsou affiliate partneři, kteří mu s tím pomáhají za provizi z prodeje. 

V online prostředí se affiliate marketing sleduje velmi jednoduše pomocí unikátních trackovacích kódů, které mají partneři přiděleny. Dá se tak jednoznačně určit, kdo přivedl zákazníka a komu bude provize vyplacena. 

Affiliate marketing je férový a efektivní, protože partneři dostávají provize jen za opravdu uskutečněné objednávky.

2. Kdo je inzerent? 

Inzerent je e-shop, firma nebo prodejce online produktů, který chce zvýšit své prodeje pomocí affiliate marketingu. Za zprostředkované prodeje je ochoten zaplatit odměnu (nejčastěji jako procentuální podíl z objednávky).  

3. Kdo je partner / publisher / affilák? 

Partner je majitel webu, bloger nebo online podnikatel, který pomocí affiliate marketingu monetizuje své projekty a návštěvnost. Vybere si kampaně, které chce propagovat, umístí reklamní prvky a affiliate odkazy na svém webu a získává provize ze zprostředkovaných objednávek.

4. Co je to affiliate síť a jak funguje?  

Affiliate síť spojuje inzerenty s affiliate partnery na jednom místě. Výhodou pro partnery je, že si mohou vybírat z různých kampaní na jednom místě a pracovat v jedné administraci. 

Výhodou pro inzerenty je, že se affiliate síť postará o technické řešení a správu partnerů, komunikaci s partnery a řešení problémů. Inzerent rovněž získá přístup k velkému množství zkušených partnerů, kteří jsou v síti registrováni.

Úkolem inzerenta je jen schvalovat provize pro partnery. 

Affiliate partneři si mohou vybrat z mnoha kampaní, které budou propagovat na svých webech. Inzerenti naopak získají přístup k více než 500 partnerům, kteří se postarají o jejich propagaci. Affiliate síť všechny spojuje na jednom místě.

PRO INZERENTY

1. Kolik stojí služby affiliate sítě?

Odměna sítě představuje procentuální podíl ze zprostředkovaného obratu. Takže pokud vám žádný obrat nezprostředkujeme, nic nám neplatíte. Spoluprací s naší sítí tedy nic neriskujete a nemusíte nic investovat. 

Můžete jen získat, protože odměna se počítá jen z dodaného výkonu a reálných výsledků – objednávek.

2. Kolik stojí registrace do sítě?  

Registrace a následné používání naší sítě jsou zdarma.

3. Pomůžete mi všechno nastavit?  

Rádi vám vysvětlíme, jak si vše nastavíte. Je to jednoduché a zabere to jen pár minut.

4. Jak probíhá schvalování konverzí?  

Konverze si schvalujete manuálně po přihlášení do administrace pro inzerenty. V tabulce vidíte přehled všech konverzí, které můžete buď schválit nebo zamítnout (pokud byla například objednávka stornována nebo vrácena).

PRO PARTNERY

1. Kolik stojí registrace?  

Registrace a následné používání naší sítě jsou zdarma. Navíc od nás při registraci získáte bonus 200 Kč, který se připočte k vašim provizím. Stačí vyplnit náš registrační formulář, který naleznete zde.

Po vyplnění registračního formuláře můžete hned začít využívat naši affiliate síť.

2. Mohu se registrovat i když jsem ze Slovenska a nemám IČ DPH? 

Slovenským partnerům nabízíme možnost spolupráce přes naši slovenskou firmu, takže DIČ nepotřebujete. Stačí nás kontaktovat před vystavením první faktury a my vám zašleme naše slovenské fakturační údaje.

3. Mohu se registrovat i když nejsem živnostník nebo firma?   

Pokud jste fyzická osoba nebo bloger a chcete začít vydělávat na vašem projektu, napište nám na info@affiliatesit.cz.

4. Jak probíhá vyplácení?    

Fakturu za dosažené provize nám nahrajete přímo do systému. My vám ji do tří dnů proplatíme a označíme jako vyřízenou. Naše fakturační údaje naleznete na stránce Kontakt.

5. Jak dlouho trvá schvalování provizí?     

Schvalování provizí probíhá u většiny kampaní průběžně na týdenní bázi, maximálně však do jednoho měsíce od vytvoření konverze. 

6. Jaké fotky produktů můžu použít na svém webu?       

Všechny fotky, co jsou na webu + jsme speciálně pro affiliate partnery připravili fotky produktů (amatérské i profesionální), které si můžete stáhnout po přihlášení.

V administraci najdete výběr propagačních materiálů a bannerů.

7. Jak mám nasadit reklamní prvky na web?        

V našem systému máme různé reklamní prvky, které jsou vhodné pro váš web, od klasických odkazů přes bannery až po slevové kupóny. Nasazení reklamních prvků zvládne každý, kdo alespoň trochu ovládá základy s počítačem.

Reklamní prvky jsou pro každou kampaň jiné, proto se musíte proklikat ke kampani pro získání reklamních prvků. 

8. Jak mám propagovat vaše kampaně?         

Každá kampaň je jiná a od toho se odvíjí i možnost propagace. Nám se nejvíce osvědčilo SEO – Optimalizace pro vyhledávače, kdy získáváte návštěvnost z vyhledávačů (Google, Seznam) a tím doporučujete produkty.

Velmi dobře nám fungují i e-mailové kampaně placená reklama(především Sklik a Facebook Ads). Pokud byste potřebovali poradit se způsobem propagace, neváhejte nás kontaktovat.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz nebo potřebujete vědět víc?
Napište mi na 
livia@affiliatesit.cz

Lívia, Affiliate manager

"Affiliatesit.cz spojuje e-shopy se zkušenými affiliate partnery a blogery, kteří se za provizi z prodeje postarají o zvýšení povědomí o značce a zvýšení zisků. Je to efektivní a férové pro obě strany."  

Registrace zdarma + 200 Kč vstupní bonus!

2018 © eMarkest, s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.